Puchar Anglii: pierwszy gol Smolarka dla Boltonu

05 stycznia 2009 | Sport | Michał Kołodziejczyk

Polak siedem minut po wejściu na boisko zdobył bramkę w meczu trzeciej rundy. Jego klub przegrał jednak z Sunderlandem 1:2 i odpadł z rywalizacji

Awans drugoligowemu Watfordowi zapewnił były reprezentant Polski Grzegorz Rasiak. W meczu ze Scunthopre United strzelił w drugiej połowie jedynego gola.

Arsene Wenger ogłosił, że podstawowym zawodnikiem Arsenalu Londyn, ale tylko w meczach o Puchar Anglii, będzie Łukasz Fabiański. W meczu z Plymouth bronił on bardzo dobrze, a jego klub wygrał 3:1. Tomasz Kuszczak w Manchesterze United siedzi na ławce rezerwowych także w tych rozgrykach. Jego klub wygrał 3:0 z Southampton. Sensacją jest wyeliminowanie Manchesteru City przez drugoligowy Nottingham (0:3).

Na 1/32 finału Pucharu Francji zatrzymało się AJ Auxerre. Dariusz Dudka grał przez 120 minut, ale jego klub w rzutach karnych nie poradził sobie z drugoligowym Ajaccio.

Przygotowania do rundy wiosennej opóźni Jakub Błaszczykowski, który wrócił do Borussii Dortmund z urlopu z drobną kontuzją.