Rzymskie manewry

29 marca 2010 | Sport | Tomasz Wacławek
Luca Toni,  niedoceniany  w Monachium, odżył  w Rzymie.  W sobotę zdobył zwycięską bramkę  dla Romy  w meczu  z Interem
źródło: REUTERS
Luca Toni, niedoceniany w Monachium, odżył w Rzymie. W sobotę zdobył zwycięską bramkę dla Romy w meczu z Interem

Roma wygrywa z Interem. Kolejna porażka Bayernu

Inter jest jak okręt wojenny – powtarzali w ostatnich tygodniach znawcy włoskiej piłki. W sobotę zatopiła go łódź podwodna Claudia Ranieriego.

Wynurzyła się w odpowiednim momencie, choć wielu skreśliło ją już z walki o mistrzostwo. Zwycięstwo nad Interem (2:1) było 21. z rzędu meczem Romy bez porażki. Wracający do zdrowia kapitan Francesco Totti pojawił się na boisku dopiero w końcówce, odpowiedzialność za drużynę wzięli inni. Prowadzenie dał jej Daniele De Rossi, wykorzystując błąd Julia Cesara, który wypuścił piłkę z rąk po strzale głową Nicolasa Burdisso, a trzy punkty zapewnił Luca Toni. Pechowcem okazał się Diego Milito – zdobył wprawdzie bramkę dla Interu, ale trafił też w poprzeczkę, a w ostatnich sekundach w słupek. Roma ma już tylko punkt straty do Interu.

Rywalizacja Barcelony z Realem rozpala wyobraźnię kibiców, do Gran Derbi pozostały zaledwie dwa tygodnie. Real odniósł w niedzielę 11. kolejne zwycięstwo. Pokonał Atletico 3:2. Barcelona dzień wcześniej wygrała 1:0 na Majorce. Josep Guardiola chciał dać wolne Leo Messiemu i Xaviemu, ale nie miał wyjścia i w drugiej połowie musiał wpuścić swoich liderów na boisko. Po dośrodkowaniu Xaviego z rzutu rożnego bramkę zdobył Zlatan Ibrahimović. Kilka minut później Szwed popisał się niesamowitym zagraniem, podając w polu karnym piłkę plecami do Leo Messiego.

Wejście Arjena Robbena (doznał kontuzji łydki, jego...