Polonia 2011 zdegradowana mimo zwycięstwa

29 marca 2010 | Sport | Marek Cegliński

Wygrana 82:81 z Kotwicą w Kołobrzegu nie pomogła beniaminkowi ze stolicy, który opuszcza ekstraklasę wraz ze Sportino Inowrocław

Polonia 2011 mogła zachować szanse utrzymania się w lidze tylko pod warunkiem wygranej w Kołobrzegu różnicą wyższą niż cztery punkty (w Warszawie Kotwica zwyciężyła 83:79).

Mecz był niezwykle zacięty. Do dogrywki doprowadził najbardziej doświadczony zawodnik Polonii Leszek Karwowski, trafiając w ostatniej sekundzie za trzy punkty.

Na minutę przed końcem dodatkowego czasu gry goście prowadzili 78:74 i byli bliscy celu, ale tylko przez chwilę, bo gospodarze szybko zmniejszyli przewagę. Minimalna porażka okazała się ich...