08 września 2010 | Sport | Michał Kołodziejczyk
Robert Lewandowski zdobył gola, ale nie wykorzystał rzutu karnego
autor zdjęcia: Piotr Nowak
źródło: Fotorzepa

Polska – Australia 1:2. Szósty mecz bez zwycięstwa, ale gra Polaków trochę lepsza

Korespondencja z Krakowa

Polscy piłkarze strzelali na bramkę przeciwnika 15 razy, po przerwie niemal nie schodzili z połowy Australijczyków. Nie wystarczyło. Ale atmosferę wokół drużyny budowanej na mistrzostwa Europy zawodnikom Franciszka Smudy udało się trochę poprawić. Choć trudno zapomnieć, że ostatnio wygrali z Bułgarią w marcu, a potem w kolejnych sześciu meczach trzy razy zremisowali i trzy razy przegrali.

Wczoraj na porażkę jednak nie zasłużyli. – Z Ukrainą mieliśmy dobre momenty, przeciwko Australii po kilku kosztownych błędach na początku, wychodziło nam niemal wszystko. Brakowało tylko wykończenia akcji – mówił trochę zrezygnowany Jakub Błaszczykowski, który, gdyby jego partnerzy byli skuteczniejsi, mógł w Krakowie asystować przy kilku golach.

Smuda nie ustawia drużyny, patrząc jakich ma zawodników, szuka piłkarzy pod konkretne ustawienie. W porównaniu z poprzednim meczem od pierwszej minuty posłał w bój Roberta Lewandowskiego, w bramce dał szansę Przemysławowi Tytoniowi, kontuzjowanego Tomasza Bandrowskiego zastąpił Dariusz Pietrasiak. Polacy Smudowego systemu ciągle się uczą, rozmach gry na skrzydłach może imponować, wbieganie...