Wszystkie drogi prowadziły na stadion warszawskiej Legii

POLSKA - ANGLIA 0:0

Wciąż jest szansa awansu do Euro '2000

Dym bez ognia

W rozegranym w Warszawie meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy w 2000 roku reprezentacja Polski zremisowała 0:0 z Anglią. Ten remis pozostawia Polakom nadzieję na drugie miejsce w grupie i grę w barażach. Muszą jednak zremisować 9 października na wyjeździe ze Szwecją.

W ciągu pierwszych trzydziestu minut Polacy przeprowadzili kilkanaście ataków, które dawały silną nadzieję na dobry wynik. Chwilami było nawet lepiej, niż dobrze. Było nawet trafienie w słupek po rzucie wolnym wykonywanym przez Tomasza Hajtę. Bramki nie padły, Anglicy przestali się bać i wróciły stare strachy. Shearer ożył, a najlepszą okazję zmarnował Fowler, gdy spadła mu na głowę piłka tuż przed bramką Matyska. Na początku drugiej połowy na trybunach zaczęły się bitwy chuliganów. Zanim wkroczyła policja poleciały krzesełka, pojawił się dym. Na boisku też było gorąco. Anglicy, którym remis nic nie dawał (był to ich ostatni mecz w rozgrywkach, naszym pozostało spotkanie ze Szwecją) ruszyli śmiało. Polacy, mając trochę