Co budzi największe kontrowersje
Co budzi największe kontrowersje
Wspólny front największych prywatnych nadawców radiowych i telewizyjnych przeciw nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji można uznać za ewenement. Był on możliwy tylko dlatego, że projekt jest wyjątkowo obszerny i proponuje rozwiązania, które w różny sposób uderzają w konkretne stacje.
Z projektu noweli, który przygotowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, a który zaostrzył rząd i skierował do Sejmu, wybraliśmy najistotniejsze propozycje oraz te, które budzą największe kontrowersje.
Wzmocnienie kompetencji KRRiTV:
- Przewodniczący KRRiTV może ukarać nadawcę, który narusza przepisy ustawy, karą finansową w wysokości do 100 procent wszystkich opłat koncesyjnych (czyli nawet 5 - 7 mln zł, dotąd najwyższa wymierzona kara wyniosła 300 tys. zł).
- Wszelkie zmiany w strukturze kapitałowej właściciela koncesji, jeśli dotyczą co najmniej 5 procent kapitału spółki, muszą uzyskać akceptację KRRiTV.
- Nadawcy zobowiązani zostaną do przeznaczenia ponad połowy czasu programowego w miesiącu na emisję audycji europejskich (z wyłączeniem serwisów informacyjnych, transmisji sportowych, reklam itp.). Co najmniej 30 procent kwartalnego czasu nadawania mają stanowić audycje...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta