Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trwała wartość niedociągnięć

21 sierpnia 2003 | Kultura | JC
źródło: Nieznane

Instytut Adama Mickiewicza, czyli kulisy promocji kultury polskiej w Unii Europejskiej

Trwała wartość niedociągnięć

GOŚĆ "RZECZPOSPOLITEJ" - MICHAŁ MERCZYŃSKI, DYREKTOR FESTIWALU MALTA, TEATRU ROZMAITOŚCI, AUTOR PROGRAMU POLSKIEJ PREZENTACJI NA EXPO W HANOWERZE 2000: Myśl lokalnie, działaj globalnie

Plakat Waldemara Świerzego anonsujący koncert galowy Roku Polskiego w Hiszpanii. Ku wielkiemu zdziwieniu kierownictwa Auditorio Nacional w Madrycie, strona polska nie dostarczyła na czas koncertu programu. Dowieziono go dopiero w trakcie imprezy, a wręczano po jej zakończeniu.

Instytut Adama Mickiewicza, stworzony przez ministrów kultury i spraw zagranicznych Andrzeja Zakrzewskiego oraz Bronisława Geremka, miał być flagową instytucją odpowiedzialną za promocję kultury polskiej w czasie procesu akcesyjnego do UE. Jej działania - pod kierownictwem powołanego przez Andrzeja Celińskiego dyrektora Ryszarda Żółtanieckiego - rażą niekompetencją, licznymi wpadkami na arenie międzynarodowej, ciągłą rotacją kierowniczych kadr i co najmniej dziwnymi decyzjami finansowymi.

Centrum Międzynarodowej Współpracy Kulturalnej - Instytut Adama Mickiewicza jest rządową instytucją kultury, której celem jest popularyzowanie polskiej kultury na świecie i współpraca kulturalna z innymi krajami. Instytut został powołany 1 marca 2000 r....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3005

Spis treści

Konflikt na Bliskim Wschodzie

Zamów abonament