Jak dowiedzieć się o zamówieniu
Podstawowym źródłem informacji o przetargu jest siedziba zamawiającego. Zawsze można tam znaleźć ogłoszenie, jeżeli postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, ograniczonego albo negocjacji z ogłoszeniem. Problem polega na tym, że najpierw trzeba uzyskać informację o tym, że dana instytucja będzie akurat prowadziła postępowanie w interesującej nas branży.
Ogłoszenie musi się znajdować w publicznie dostępnej części siedziby. Zazwyczaj wiesza się je na tablicy ogłoszeń. Nie może ono wisieć w tej części obiektu, do której można się dostać za pomocą specjalnych przepustek czy pozwoleń.
Obowiązek ogłaszania postępowań w siedzibie firmy dotyczy nawet najmniejszych przetargów - poniżej 60 tys. euro. Przy tak niewielkich zamówieniach może to być jedyne miejsce, w którym przedsiębiorca może się dowiedzieć o zamiarach zamawiającego.
Uwaga: przepisy o wywieszaniu informacji o postępowaniu w siedzibie firmy nie dotyczą aukcji elektronicznej.
W INTERNECIE...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta