Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przewodnik po świecie słów

28 stycznia 2011 | Czas transformacji | Andrzej Chrzanowski
Retoryka i polityka
źródło: Archiwum
Retoryka i polityka
Krytyka  solidarnościowego  rozumu
źródło: Archiwum
Krytyka solidarnościowego rozumu
Rytualny chaos
źródło: Archiwum
Rytualny chaos
Cudze problemy
źródło: Archiwum
Cudze problemy

Zewsząd płynie ku nam nieustanny potok słów i obrazów. W tej powodzi komunikatów politycznych czy ideologicznych niełatwo się rozeznać

Jeszcze trudniej rozumieć spory i dyskusje, których jesteśmy świadkami, a najtrudniej świadomie w nich uczestniczyć. Mają w tym pomóc książki wydawane w poświęconej komunikacji językowej Bibliotece Dyskursu Publicznego.

Biblioteka Dyskursu Publicznego powstała jako inicjatywa wydawnicza inspirowana przez kilku autorów Wydawnictw Akademickich i Profesjonalnych (obecnie Wydawnictw Akademickich Oficyny Wydawniczej Łośgraf). Plan przewiduje publikowanie książek autorów krajowych i zagranicznych analizujących komunikację językową (ale bez wykluczania pozawerbalnych form wypowiedzi) w przestrzeni publicznej.

Inicjatorzy Biblioteki, profesorowie różnych dyscyplin humanistycznych i społecznych z Polski i spoza kraju, uważają, że istnieje potrzeba przygotowania – lub udostępnienia polszczyźnie wydanych w innych krajach – akademickich opracowań dotyczących dyskursu publicznego, debaty publicznej czy ogólniej sposobów używania języka i innych form wyrazu w procesie komunikacji społecznej.

Na początek zostały po raz kolejny wydane trzy prace opublikowane już wcześniej, które powinny być stale dostępne w akademickim obiegu myśli: „Krytyka solidarnościowego rozumu”; „Cudze problemy. O ważności tego, co nieważne. Analiza dyskursu publicznego w Polsce” i „Rytualny chaos. Studium dyskursu publicznego”. Wkrótce doszła „Retoryka i polityka”, a w najbliższych tygodniach...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8838

Spis treści
Zamów abonament