Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

23 sierpnia 1996 | Raporty | KG

Informacje

Warszawa, piątek, 23 sierpnia 1996 r.

Na początku sierpnia 10 polskich zakładów przemysłu lotniczego: WSK Mielec SA, WSK Świdnik SA, WSK Rzeszów SA, Kombinat Hydral SA Wrocław, PZL Warszawa Okęcie SA, PZL Warszawa II SA, WSK PZL Kalisz, Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2, Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 4 oraz Instytut Lotnictwa podpisały umowę powołującą konsorcjum producentów przemysłu lotniczego. Celem konsorcjum jest wypracowywanie wspólnego stanowiska przedsiębiorstw tej branży, np. w sprawie zakupów samolotów wojskowych, które stanowią główny asortyment oferowany przez te fabryki.

Wspólna inicjatywa producentów sprzętu lotniczego ma też przyczynić się do skuteczniejszego poszukiwania nowych technologii. Krajowi producenci są zdania, że wojsko, które ma ograniczony budżet, powinno opierać się na zakupach nowoczesnego i taniego w eksploatacji sprzętu.

Nie tylko Iryda

Najlepiej sprzedającym się na rynku produktem mieleckiej fabryki jest samolot Dromader. 80 proc. produkcji kupują odbiorcy z USA, resztę z Ameryki Południowej i Turcji. W ubiegłym roku sprzedano 20 sztuk tych samolotów, używanych głównie do gaszenia pożarów.

W tym roku zakłady WSK Mielec SA podpisały kontrakt z Ministerstwem Obrony Narodowej na dostawę 6 nowych samolotów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 839

Spis treści

Raporty

Zamów abonament