28 września 2011 | Sport | Michał Kołodziejczyk
Mario Gomez przyjmuje  gratulacje od Bastiana Schweinsteigera
źródło: AP
Mario Gomez przyjmuje gratulacje od Bastiana Schweinsteigera

Piłkarze City gładko przegrali z Bayernem 0:2, United w ostatniej minucie uratowali remis 3:3 z FC Basel

19 goli w sześciu meczach w Premiership miało wystraszyć obronę Bayernu, której nikt nie potrafił dać rady przez ostatnie 14 godzin gry. Bayern nie wystraszył się jednak Manchesteru, bo nie miał czego. Gwiazdozbiór trenera Roberto Manciniego wciąż nie jest drużyną.

W Monachium w pierwszej połowie można jeszcze było sądzić, że miliarderzy z City rzeczywiście wniosą coś nowego do Ligi Mistrzów już w swoim pierwszym sezonie. Czasem przyspieszył David Silva, czasem błysnął Sergio Aguero, ale to wszystko były indywidualne akcje, bo na dłuższą wymianę piłek obrońcy Bayernu nie pozwalali.

Miejscowe gwiazdy od przyjezdnych różnił schemat taktyczny, w który pozwoliły wpisać się trenerowi. Jupp Heynckess już w przerwie mógł odetchnąć, bo jego drużyna prowadziła 2:0 po dwóch golach Mario Gomeza.

Najlepszym piłkarzem znanego w Anglii z ofensywnego stylu gry Manchesteru tym razem był bramkarz Joe Hart. Obie bramki padły po dobitkach, przy pierwszej obronił nawet dwa strzały, zanim piłka trafił pod nogi Gomeza. Hart był wściekły na swoich obrońców. Mancini w tak ważnym meczu...