Polskie zasługi, polskie winy

07 grudnia 2011 | Sport | Paweł Wilkowicz
Robert Lewandowski już skończył pierwszy sezon w LM
źródło: AP

Borussia odpadła mimo gola Błaszczykowskiego. Awans Marsylii, Chelsea, Zenitu. Dziś drży Manchester

Miłe Borussii początki, ale koniec przykry. Przegrała z Olympique 2:3 i nie będzie wiosną nawet w Lidze Europejskiej, choć w pierwszej połowie grała pięknie, również dzięki Polakom.

Prowadziła 2:0, pierwszego gola strzelił Jakub Błaszczykowski po asyście Roberta Lewandowskiego, wspierał ich w atakach Łukasz Piszczek. Rzadko wystawiany Błaszczykowski po golu skoczył w ramiona trenera Juergena Kloppa. Bramka na 2:0 padła z rzutu karnego, po tym jak biegnący do podania Lewandowskiego Sebastian Kehl został kopnięty w twarz przez Stephane Mbię.

Kehl pojechał do szpitala – na szczęście nie ma złamań – a Borussia bez kapitana przestała sobie radzić. Za dwa gole rywali można winić Piszczka. Przed przerwą dał się wyprzedzić Loicowi Remy'emu, pozwalając mu na zdobycie bramki głową, a pod koniec meczu nie zrobił nic, by zatrzymać Mathieu Valbuenę, gdy Francuz strzelał gola.