04 maja 2012 | Sport | Paweł Wilkowicz
Lechia – Legia 1:0. Tak się trwoni szanse na mistrzostwo
źródło: PAP

Śląsk nowym liderem przed ostatnią kolejką. Legia skompromitowała się w Gdańsku. ŁKS spada z ligi

Dobrze się dobrali: Orest Lenczyk, o którym mówią, że dobry trener, ale sukcesów nie ma. I jego drużyna, z której Franciszek Smuda nie weźmie na Euro żadnego piłkarza. Nie byli liderami od lutego, ale wrócili na prowadzenie tuż przed końcowym gongiem.

Przetrwali wiosną wszystkie możliwe plagi i są o jeden mecz od mistrzostwa. Wytrzymali presję w przedostatniej kolejce i wygrali, a Lechia ośmieszyła ambicje Legii, pokonała ją 1:0 i zepchnęła na czwarte miejsce w tabeli. A sama zapewniła sobie utrzymanie. W sprawie spadku wszystko jest już jasne: wczoraj do Cracovii dołączył ŁKS. Ale na mistrzostwo szansę wciąż mają aż cztery drużyny. Tyle że Legia, trzy punkty za liderem, już  szanse teoretyczne.

Tylko Śląsk grał wczoraj ze spokojem mistrza, prowadził z Jagiellonią już do przerwy 2:0. Legia w tym czasie przegrywała w Gdańsku z Lechią 0:1 po golu z rzutu wolnego Jakuba Wilka. Ruch do przerwy nie był w stanie stworzyć sobie dobrej sytuacji w meczu ze zdegradowaną Cracovią. Lech nie umiał znaleźć sposobu na Podbeskidzie. A Korona przegrywała 0:2 z Widzewem po dwóch podobnych kontratakach i dwóch golach Mehdiego ben Dhifallaha.

W drugiej połowie ocknęły się z tej niemocy Ruch i Lech. Ruch strzelił dwa gole Cracovii i przed ostatnią kolejką jest punkt za Śląskiem.  Artjom Rudniew, król strzelców żegnający się już z Poznaniem, wreszcie złamał...