Pełna kontrola

23 czerwca 2012 | Sport | Michał Kołodziejczyk
Miroslav Klose (nr 11) po zdobyciu trzeciej bramki dla Niemiec. W sumie ma ich już na koncie 64, lepszy jest tylko Gerd Mueller (68)

Niemcy – Grecja 4:2. W drugim ćwierćfinale sensacji nie było. Drużyna Joachima Loewa awansowała w wielkim stylu. Po godzinie gry Niemcy złamali Greków

Korespondencja z Gdańska

Grecy wyszli na boisko po przerwie, jakby wmawiając sobie, że to, co stało się w pierwszej połowie, było tylko złym snem. Nagle okazało się, że nikt nie przywiązał ich do własnego pola karnego, a kiedy przekroczą linię środkową boiska, mają pomysł, jak zagrozić bramce Manuela Neuera.

W 55. minucie prawą stroną popędził Dimitris Salpingidis, dośrodkował na nogę Giorgosa Samarasa, z interwencją nie zdążył Jerome Boateng, zrobiło się 1:1 i zabawa zaczynała się od początku. Grecy na trybunach znowu uwierzyli, że ich piłkarze są w stanie podjąć walkę z Niemcami. Ale to było tylko chwilowe złudzenie.

W pierwszej połowie Niemcy  nie schodzili z połowy przeciwnika. Kibice, którzy w Gdańsku oglądali trzy mecze Hiszpanów, mogli wreszcie zobaczyć zmodyfikowaną, ulepszoną wersję ich gry. Niemcy urządzili fiestę dla publiczności, nie potrzebowali do tego otwartego treningu, wystarczył rywal, który na ich tle prezentował się...