Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prawo do obrony

22 listopada 2012 | Publicystyka, Opinie | Piotr Zychowicz
Żołnierze izraelscy modlą się pod Ścianą Płaczu
źródło: AFP
Żołnierze izraelscy modlą się pod Ścianą Płaczu

Krytycy Izraela wymagają od niego, 
by popełnił samobójstwo. Skutkiem braku odpowiedzi na deszcz rakiet ze Strefy Gazy byłaby zagłada państwa żydowskiego – pisze publicysta „Rz"

Wojna między Izraelem a Hamasem jak zwykle toczy się na dwóch frontach. Militarnym i propagandowym. I jak zwykle na pierwszym górą są Izraelczycy, na drugim wygrywają Palestyńczycy. Odkąd doszło do kolejnej eskalacji konfliktu w Strefie Gazy, jesteśmy zarzucani wstrząsającymi obrazami arabskich dzieci masakrowanych przez izraelskie pociski.

W wersji hard Izrael przedstawiany jest jako ludobójca, niewiele ustępujący Trzeciej Rzeszy. A w wersji light jako XIX-wieczny kolonizator, który dokonuje brutalnej pacyfikacji palestyńskich tubylców. Wykazuje się przy tym pogardą dla ludzkiego życia i bezwzględnie wykorzystuje przewagę technologiczną. Każdy przyzwoity człowiek powinien solidaryzować się z ciemiężonymi Palestyńczykami i potępiać syjonistycznego okupanta.

Narrację taką w Europie forsuje przede wszystkim lewica. Stetryczali profesorowie z francuskich uniwersytetów, którzy po upadku Związku Sowieckiego swoją miłość do marksizmu przenieśli na Arabów. Młodzi niemieccy bojówkarze z Antify, którzy za pomocą kijów i kamieni walczą o tolerancję. A do tego rzesze rozbestwionych, dojących zasiłki z bogatych krajów Unii kolorowych imigrantów.

Propaganda tego obozu jest tak krzykliwa i agresywna, że całkowicie przysłania prawdziwy obraz wydarzeń. Oczywiście nikt przy zdrowych zmysłach nie cieszy się na widok pokiereszowanych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9393

Wydanie: 9393

Spis treści
Zamów abonament