Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Uwaga na kary za rozwiązanie umowy

29 lipca 2013 | Prawo
źródło: materiały prasowe

Teleoperator może zastrzec w umowie i karę, i zwrot ulgi za wcześniejsze jej rozwiązanie. Przed zerwaniem kontraktu warto poprosić dostawcę o ich wyliczenie – radzi prawnik.

Umowa o świadczenie usług telekomunikacyjnych może być zawarta na czas oznaczony lub nieoznaczony. Wynika to z art. 56 ust. 3 pkt 4 ustawy – Prawo telekomunikacyjne (DzU z 2004 r. nr 171, poz. 1800 ze zm., dalej – Pt). Pierwotny kontrakt, na dany rodzaj usługi (telefon, Internet, telewizja) nie może zostać zawarty na okres dłuższy niż 24 miesiące w wypadku konsumenta. Jest nim osoba fizyczna korzystająca z usług telekomunikacyjnych do celów niezwiązanych bezpośrednio z działalnością gospodarczą lub zawodową ( art. 2 pkt 18 Pt).

Najczęściej w wypadku umów terminowych operator zastrzega obowiązek zwrotu ulgi, którą otrzymuje abonent w trakcie zawierania umowy. Przez otrzymaną „ulgę" należy rozumieć sumę upustów i bonifikat, jakie otrzymał w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9599

Wydanie: 9599

Spis treści
Zamów abonament