Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polska według postępowców

23 stycznia 2014 | Publicystyka, Opinie | Piotr Kowalczuk
źródło: materiały prasowe
źródło: Rzeczpospolita

Włoski miesięcznik „Limes" tłumaczy czytelnikom, 
iż powodem wzrostu popularności reakcyjnego 
i groźnego dla całej Europy PiS jest umysłowa aberracja Polaków po katastrofie smoleńskiej – pisze publicysta.

Miesięcznik „Limes" jest elitarnym, intelektualnym pismem włoskiej lewicy. Zajmuje się geopolityką. Powstał w 1993 r., by tłumaczyć i interpretować zdezorientowanym czytelnikom chaos, w jaki popadł świat po rozpadzie Związku Radzieckiego. Redaktorem naczelnym jest wybitny politolog Lacio Caraciollo. Styczniowy numer, bite 200 stron, 20 analitycznych artykułów, zatytułowano „Polska, Europa bez euro".

Dla włoskiego czytelnika to solidna porcja rzetelnych, nierzadko błyskotliwie podanych, informacji o naszym kraju, jego historii, gospodarce, etnografii, kulturze, sytuacji geopolitycznej między Niemcami a Rosją, a nawet o polskiej duszy.

To, co w „Wyborczej"

W Instytucie Polskim w Rzymie odbyła się debata i prezentacja „Limesa" – z udziałem byłego premiera Polski Włodzimierza Cimoszewicza i Massimo D'Alemy, jedynego (post)komunistycznego premiera Włoch (1998–2000). Mówcy, m.in. ambasador Wojciech Ponikiewski, szef zaangażowanego w Polsce wielkiego koncernu zbrojeniowego Finmeccanica Alessandro Pansa i redaktor naczelny „Limes" zgodnie uznali, że Polska to jeden wielki sukces powiększenia Unii. Padły głosy, jak istotne jest, by po zbliżających się wyborach w Polsce nadal rządził proeuropejski rząd, jak obecnie. D'Alema mówił o ważnej roli, jaką Polska ma do odegrania w Unii jako sąsiad Rosji, Ukrainy i Białorusi. Włodzimierz Cimoszewicz podkreślał, że...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9745

Wydanie: 9745

Spis treści
Zamów abonament