Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dotacja na zachętę dla rozpoczynających współpracę z instytucjami naukowymi

28 października 2015 | Dobra Firma | Michał Kołtuniak

Od 20 tys. zł do 50 tys. zł dofinansowania mogą otrzymać mikro-, małe lub średnie firmy, które do tej pory nie współpracowały z sektorem badawczo-rozwojowym, a teraz chciałyby to zmienić. To wszystko w ramach podkarpackiego bonu na innowacje.

Podkarpacki Urząd Marszałkowski ogłosił konkurs na dofinansowanie działania 1.2 „Badania przemysłowe, prace rozwojowe oraz ich wdrożenia" i jednego przewidzianego w nim typu projektu „Bony na innowacje". Dofinansowanie może zostać przyznane na sporządzenie, w formie studium wykonalności, analizy opłacalności i sensowności prowadzenia prac badawczo-rozwojowych planowanych przez firmę-wnioskodawcę. Zgodnie z regulaminem konkursu studium powinno zawierać co najmniej ocenę wykonalności planowanego badania oraz koncepcję i plan ich przeprowadzenia. I dalej, jak stanowią wytyczne, projekty mogą obejmować wyłącznie finansowanie zakupu usług doradczych lub naukowo-badawczych realizowanych przez jednostki naukowe. Mówiąc inaczej, bon na innowacje, jaki może otrzymać przedsiębiorca, ma sfinansować część kosztów skorzystania z takiej weryfikacyjnej usługi. Dzięki niej firma otrzyma wskazówki, czy jej pomysł rzeczywiście ma szansę, czy warto w niego inwestować, przechodząc do fazy badawczej, oraz ewentualnie co i jak należałoby zmienić, aby takie przedsięwzięcie było opłacalne.

Przyznanie bezzwrotnych dotacji ma na celu pobudzenie współpracy przedsiębiorców należących do sektora MSP z jednostkami naukowymi lub badawczymi. Chodzi o danie szansy tym firmom, które np. ze względu na bariery finansowe lub zbyt duże ryzyko nie podejmowały tematu doskonalenia swoich produktów i usług albo...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10281

Wydanie: 10281

Spis treści
Zamów abonament