Wygrana bitwa z Irlandczykami

13 czerwca 2016 | Pierwsza strona
źródło: PAP/EPA

Zadanie wykonane – Polacy pokonali Irlandię Północną 1:0 w swoim pierwszym meczu na Euro. Miało być trudno, miało być dużo walki i mało pięknej gry, bo Irlandczycy na piękną grę nie pozwalają, i tak właśnie było. Pierwsza połowa to miażdżąca przewaga Polaków, jedna stuprocentowa okazja niewykorzystana przez Arkadiusza Milika i walka, walka, walka.

Na początku drugiej połowy nad stadionem w Nicei zabrzmiał okrzyk „Polacy, my chcemy gola!" i Milik (na zdjęciu) błyskawicznie odpowiedział na ten apel. Od 51. minuty drużyna Adama Nawałki prowadziła 1:0
i dalej tłamsiła Irlandczyków, ale kolejne gole nie padły.

Przed meczem kibice z Polski i Irlandii Północnej wspólną zabawą pokazali, jakie mogłyby być te mistrzostwa, gdyby chuligani zostali w domu, a przyjechali do Francji tylko fani futbolu. Kolejny mecz Polaków w czwartek – z mistrzami świata Niemcami. —mż

Wydanie: 10469