Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie można zaskarżyć wyników postępowania kwalifikacyjnego

28 czerwca 2016 | Administracja | Anna Puszkarska
Anna Puszkarska, radca prawny
źródło: materiały prasowe
Anna Puszkarska, radca prawny

Dla pracowników służby cywilnej ubiegających się o mianowanie Krajowa Szkoła Administracji Publicznej przeprowadza postępowanie kwalifikacyjne. Po zakończeniu prac przez zespół sprawdzający nie można zweryfikować wyników tego postępowania.

Problem

Pracownik służby cywilnej złożył do Szefa Służby Cywilnej zgłoszenie do postępowania kwalifikacyjnego. Czy jeżeli będzie niezadowolony z wyników uzyskanych na egzaminie przeprowadzonym przez zespół sprawdzający, będzie mógł domagać się zweryfikowania tych wyników przez Szefa Służby Cywilnej oraz sąd administracyjny?

Co mówią przepisy

W art. 43 ustawy o służbie cywilnej (dalej u.s.c.) przewidziano, że Krajowa Szkoła Administracji Publicznej (KSAP) prowadzi postępowanie kwalifikacyjne dla pracowników służby cywilnej ubiegających się o mianowanie. W tym celu powoływany jest zespół sprawdzający. Postępowanie kwalifikacyjne ma formę pisemnego egzaminu, w trakcie którego w odrębnych częściach sprawdza się wiedzę (pytania testowe) i umiejętności (test psychologiczny) niezbędne do wypełniania zadań służby cywilnej. W 2016 r. taki sprawdzian odbędzie się 2 lipca (por. https://bip.kprm.gov.pl).

Wyniki postępowania wyraża się w punktach. Punkty przyznawane są osobno za każdą część sprawdzianu. Warunkiem zakończenia sprawdzianu z wynikiem pozytywnym jest uzyskanie w każdej części sprawdzianu co najmniej 1/3 maksymalnej możliwej do uzyskania w tej części liczby punktów oraz uzyskanie w całym sprawdzianie co najmniej 3/ 5 maksymalnej możliwej do uzyskania w całym sprawdzianie liczby punktów. Zsumowane...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10482

Wydanie: 10482

Spis treści
Zamów abonament