Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najmniejszy komputer dla firmy

18 lipca 2016 | Dobra Firma | Barbara Mejssner
 Tradycyjne komputery stacjonarne zajmują na biurku sporo miejsca. Mini PC dają sobie radę z obsługą aplikacji biurowych czy biznesowych, a mają znacznie mniejsze gabaryty.
autor zdjęcia: Franciszek Mazur
źródło: Fotorzepa
Tradycyjne komputery stacjonarne zajmują na biurku sporo miejsca. Mini PC dają sobie radę z obsługą aplikacji biurowych czy biznesowych, a mają znacznie mniejsze gabaryty.

Miniaturowe komputery stacjonarne, tzw. Small Form Factor, są wystarczająco wydajne do obsługi aplikacji biurowych.

Mimo iż rynek komputerów stacjonarnych stale się zmniejsza to jednak PC stale są na nim obecne. Nie tylko stają się coraz mocniejsze, ale także miniaturyzują się.

Ten ostatni trend jest widoczny na całym świecie. Według analityków jednym z najbardziej obiecujących segmentów rynku desktopów jest właśnie segment bardzo małych komputerów, tzw. Small Form Factor (SFF).

Według prognoz firmy analitycznej IDC do 2018 r. na świecie w użytku będzie ok. 8 mln urządzeń Mini PC, z czego 5 mln ma znaleźć zastosowanie w biznesie i instytucjach.

Mini PC są dostępne w ofertach dostawców sprzętu komputerowego od lat, jednak obecnie prócz tego, że stają się coraz mniejsze, stają się też wydajniejsze i z powodzeniem mogą zastępować zwykły biurowy komputer stacjonarny. Nie bez znaczenia dla ich popularności jest także mobilność: mały sprzęt łatwiej przenieść na inne stanowisko niż duży skrzynkowy pecet w obudowie typu wieża.

Co prawda mini i mikrokomputery nie mają znaczących udziałów w sprzedaży desktopów na naszym lokalnym rynku, ale producenci i dystrybutorzy obserwują ciągły wzrost zapotrzebowania na takie urządzenia.

Wydajność można dostosować

Komputery SFF wciąż budzą pewne obawy użytkowników, którzy nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10499

Wydanie: 10499

Spis treści
Zamów abonament