Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W małym domu nie zawsze jest drogo

06 marca 2017 | Nieruchomości | Aneta Gawrońska
Linde Residence – budynek przy ul. Oczapowskiego w Warszawie.
źródło: Materiały Inwestora
Linde Residence – budynek przy ul. Oczapowskiego w Warszawie.

Hossa sprawia, że na rozpoczęcie inwestycji deweloperskich decyduje się wiele firm, nawet wywodzących się z innych sektorów gospodarki.

Obok wielkich wieloetapowych osiedli deweloperzy budują kameralne budynki z kilkoma–kilkunastoma mieszkaniami. – Jeśli działka jest atrakcyjna, a inwestycję można zacząć szybko, chętnych do budowania niewielkich bloków nie brakuje – mówi Marcin Uryga z działu badań i analiz Emmerson Realty. – Skłonność do podejmowania takich inwestycji jest wypadkową skali dewelopera, atrakcyjności działki i możliwej do osiągnięcia rentowności – tłumaczy.

Plomba w zabudowie

Czy w małych blokach powstają tylko luksusowe apartamenty? – Wszystko zależy od lokalizacji – mówi Marcin Uryga. – W niedużych budynkach w centrach miast są oczywiście drogie mieszkania. Kameralne inwestycje w śródmieściu to np. plomby uzupełniające dotychczasową zabudowę. Ale i na obrzeżach powstają małe bloki, w których ceny są zdecydowanie bardziej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10692

Wydanie: 10692

Spis treści
Zamów abonament