Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Warto wywołać pozytywne współzawodnictwo

09 czerwca 2017 | Prawo w biznesie | Alain Kaj

Motywowanie rywalizacji podwładnych przynosi korzyści firmie i pracowników. Pobudza kreatywne myślenie, motywuje do poszukiwania nowych pomysłów, doskonali umiejętności pracy w zespole. Oto siedem porad, co powinien robić szef, aby motywować zdrową rywalizację wśród pracowników.

1. Zmiana składów

Najzdrowsza i najbardziej korzystna dla firmy jest rywalizacja zespołowa. Pozwala zaangażować w osiągnięcie celu wszystkich pracowników. Do tego służy ćwiczenie przekonywania innych do swoich pomysłów i negocjowanie najlepszych rozwiązań. Dobra rada na temat rywalizacji zespołowej? Szef powinien odgórnie zmieniać składy zespołów. Dzięki temu po pierwsze wykluczy ryzyko utarcia się statusów najlepszych i najsłabszych drużyn. Po drugie – to szansa na dobranie najlepiej zgrywających się ludzi i tym samym odkrycie najefektywniejszych dla firmy układów, które nie wytworzyłyby się samoistnie. Pozwoli to również pracownikom spojrzeć na podobne zadania z różnych perspektyw i zrozumieć mechanizmy dążenia do osiągnięcia wyznaczonego celu.

2. Przemyśl cel zadania

Oddziel cel zadania od nagrody, jaką otrzymają...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10771

Wydanie: 10771

Spis treści
Zamów abonament