Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niemcy w szoku po zbrodni imigranta

12 czerwca 2018 | Świat

społeczeństwo Gwałt i morderstwo dokonane przez szukającego azylu Irakijczyka obnażają po raz kolejny bezradność władz imigracyjnych.

Ciało 14-letniej Susanne F. znaleziono w pobliżu torów kolejowych pod Wiesbaden po dwutygodniowych poszukiwaniach. Dziewczyna zaginęła 22 maja. W sobotę do Niemiec przetransportowano z Erbilu w irackim Kurdystanie 20-letniego Irakijczyka Alego Baszara. Uciekł po dokonaniu gwałtu i morderstwa Susanne. Przyznał się jedynie do morderstwa.

Do Niemiec przybył wraz z falą uchodźców i imigrantów latem 2015 roku. Jego podanie o azyl zostało odrzucone pod koniec grudnia 2016 roku, lecz nadal przebywał w Niemczech, składając odwołania. Co więcej, był nawet oskarżony przez przez 11-letnią dziewczynkę o gwałt w schronisku dla uchodźców.

Niemieckie media pełne są obecnie pretensji pod adresem władz i policji, które działają niezrozumiale apatycznie w podobnych sytuacjach. Wszystko to dzieje się w sytuacji skandalu w urzędzie ds. uchodźców w Bremie, gdzie można było uzyskać azyl za pieniądze poprzez podejrzanych adwokatów.

Morderstwo Susanne wywołało także oburzenie w społeczeństwie. Nie było pierwszą zbrodnią dokonaną przez azylantów. Nastąpiło w czasie, gdy ostatecznie uległo już zmianie nastawienie społeczeństwa do uchodźców. Już w lecie 2015 roku, gdy do Niemiec dotarła fala uchodźców, pojawiały się głosy o nieuchronnych negatywnych konsekwencjach otwarcia granic dla wszystkich chętnych. „Kultura powitalna przekształca się obecnie w kulturę furii i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Wykup dostęp do pełnego Archiwum na 120 minut.

wyślij SMS o treści RP.ARCHIWUM na 7936
(koszt: 9 zł + VAT)

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum
Wydanie: 11074

Wydanie: 11074

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament