Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kolejny dzień ostrej przeceny liry

10 sierpnia 2018 | Ekonomia

waluty i obligacje

Czwartek przyniósł dalszy ciąg załamania tureckiej waluty. Traciła w ciągu sesji 3 proc. wobec dolara, ustanawiając nowy rekord słabości. Za dolara płacono późnym popołudniem już 5,473 liry, czyli o blisko 8 proc. więcej niż tydzień wcześniej. Załamaniu liry tureckiej towarzyszyła gwałtowna wyprzedaż rubla rosyjskiego. Tracił on w ciągu dnia ponad 2 proc. do amerykańskiej waluty. Za dolara płacono nawet 66,7 rubla.

Złoty słabł wobec dolara tylko lekko. Przed południem kurs dochodził do 3,693 zł za dol., by do godz. 16 zejść do poziomu 3,689 zł. Znajdował się więc na podobnym poziomie jak w poniedziałek. Notowania polskiej waluty wobec euro wróciły natomiast na poziom z piątku. Za 1 euro płacono późnym popołudniem 4,276 zł. Oczywiście polska waluta znacząco umacniała się wobec rosyjskiej i tureckiej. Za 1 zł płacono w czwartek po południu 17,92 rubla (najwięcej od kwietnia) lub 1,48 liry tureckiej (najwięcej w historii).

Funt brytyjski lekko odbił się wobec dolara i euro. Za funta płacono w czwartek po południu nawet 1,291 dolara lub 1,113 euro. To jednak tylko lekkie odreagowanie. ©℗ —hk

Wydanie: 11125

Wydanie: 11125

Spis treści

Opinie

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament