Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rekordowy rok na rynku gier

08 listopada 2018 | Pierwsza strona

Sprzedaż tylko w I półroczu br. skoczyła o 40 proc., a wyniki mogą być lepsze, bo jesienią był prawdziwy wysyp premier.

 

„Marvel's Spider-Man", „Red Dead Redemption 2" („RDR 2"), „God of War", „Far Cry 5", „FIFA 19" to tylko część hitów, które napędzają w tym roku rynek gier do rekordowych rozmiarów. Newzoo szacuje, że fani wydadzą na świecie ok. 135 mld dol. Historyczne poziomy sprzedaży pobiło już kilka tytułów, m.in. „NBA 2K19", „Assassin's Creed: Odyssey" czy „RDR 2".

Ale firmom wciąż mało zysków. Wprowadzają więc kontrowersyjne rozwiązania polegające na opcji zakupów różnego rodzaju akcesoriów i kart, wykorzystywanych w cyfrowej zabawie. Według firmy NPD tylko we wrześniu popyt na te dodatki wzrósł na świecie o 43 proc., przez trzy kwartały dając 2,6 mld dol. przychodu. Niektóre z tych zakupów, gdy przedmioty w grze przyznawane są losowo, mogą się jednak okazać nielegalne.

Pierwsze zawiadomienie o możliwości złamania ustawy o hazardzie złożyła w środę do resortu finansów i służby celnej krakowska kancelaria Transtica. Oskarża twórcę gry „FIFA" o organizowanie w trybie Ultimate Team płatnej loterii kart piłkarskich. ©℗ —dus

 

Wydanie: 11200

Wydanie: 11200

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament