Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Presja na złotego. Bitcoin znów w dół

06 grudnia 2018 | Ekonomia

waluty i obligacje

 

Obawy inwestorów o to, że 90-dniowy rozejm między USA i Chinami nie ma żadnego formalnego potwierdzenia, skutkowały w środę osłabieniem polskiej waluty. Złoty tracił do większości dewiz. Najbardziej, bo o ponad 0,5 proc., osłabiał się wobec izraelskiego szekla, indyjskiej rupii i tureckiej liry. Złotemu nie pomaga też gołębia Rada Polityki Pieniężnej, która po środowym posiedzeniu utrzymała stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Główne waluty, euro i dolar, drożały po południu odpowiednio o 0,1 proc. do 4,2867 zł i o 0,2 proc. do 3,7828 zł.

Kurs euro do dolara natomiast wciąż utrzymuje się w wąskim przedziale wahań 1,14–1,13 dol. W środę notowania były stosunkowo mniej zmienne, na co wpływ miał fakt, że rynek amerykański był nieczynny w związku z pogrzebem byłego prezydenta Georga H. W. Busha.

Na rynku kryptowalut środa przyniosła umiarkowane spadki. Większość cyfrowych aktywów z TOP10 pod względem kapitalizacji traciła od 4 do 11 proc. Cena bitcoina spadała o 4,2 proc. do 3864 dol. Kapitalizacja całego rynku natomiast stopniała do 124 mld dol. ©℗ —pza

 

Wydanie: 11224

Wydanie: 11224

Spis treści

Monitor wolniej przedsiębiorczości

Reklama

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament