Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kontra dolara, słaby bitcoin

11 stycznia 2019 | Ekonomia

Czwartek przyniósł lekkie osłabienie euro do dolara, co było korektą środowego wzrostu kursu do poziomu najwyższego do połowy października 2018 r. Piotr Zając

 

Opublikowany po południu protokół z grudniowego posiedzenia EBC nie przyniósł żadnych zaskoczeń, dlatego notowania nie zareagowały. Kurs euro oscylował 0,2 proc. poniżej środowego zamknięcia. Niewykluczone, że notowania ulegną większym wahaniom po zamknięciu tego wydania, bo o 18.45 naszego czasu ma się rozpocząć wystąpienie szefa Fedu Jerome Powella.

W czwartek po południu euro taniało o 0,1 proc., do 4,2976 zł, a dolar drożał o 0,2 proc., do 3,7302 zł. Nasza waluta również nie wykazywała większej zmienności. – Niewiele ciekawego można także powiedzieć o perspektywach ruchu na stopach procentowych po środowym przekazie RPP. W przeciwieństwie do informacji personalnych z NBP te dotyczące stóp są dość nudne i niewykluczone, że koszt kredytu pozostanie na niezmienionym poziomie co najmniej do 2020 r. – komentował Marcin Lipka, analityk Cinkciarz.pl.

Trochę więcej emocji dostarczył rynek kryptowalut. Bitcoin tracił w czwartek nawet 6 proc. i jego wycena stopniała do 3800 dol.

Wydanie: 11252

Wydanie: 11252

Spis treści

Reklama

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament