2019 rokiem cyfryzacji służby zdrowia
Rządowy projekt e-zdrowie, a także inwestycje firm prywatnych nabierają tempa. Asseco zaczyna oferować m.in. dostęp do wyników badań przez smartfona – dowiedziała się „Rzeczpospolita". katarzyna kucharczyk
To będzie bardzo intensywny rok pod względem cyfryzacji służby zdrowia. Co najmniej do połowy roku potrwa pilotaż e-skierowania. W tym czasie resort chce uruchomić usługę w około stu placówkach. Skierowania wyłącznie w postaci elektronicznej będą obowiązywały od 1 stycznia 2021 r. Trwa też stopniowe włączanie podmiotów leczniczych do platformy e-zdrowie, tak aby lekarze mogli swoim pacjentom wystawiać e-recepty. Ostateczny termin na wdrożenie systemu e-recepty w każdej placówce medycznej upływa 31 grudnia.
Asseco idzie z trendem
Niemal połowa mieszkańców Europy Środkowo-Wschodniej deklaruje, że korzysta lub rozważa używanie aplikacji zdrowotnych na urządzeniach mobilnych. W ten trend wpisuje się Asseco, które w piątek poinformuje o nowej usłudze. O tyle nietypowej, że skierowanej nie do segmentu B2B, ale do indywidualnych odbiorców.
Chodzi o aplikację Informacje Medyczne, umożliwiającą zarządzanie informacjami udostępnianymi przez jednostki medyczne i korzystanie z nich za pośrednictwem smartfonów (m.in. dostęp do wyników badań, które dotychczas były gromadzone tylko w jednostce służby zdrowia)....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta