Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Agnelli i sieć władzy we Włoszech

14 stycznia 1994 | Ekonomia | AF

Agnelli i sieć władzy we Włoszech

Niektóre osoby w Rzymie twierdziły zatem, że Fiat powinien wnieść Telettrę oraz wpłacić różnicę wynoszącą 390 miliardów lirów, by uzyskać równe udziały w nowej firmie. Jednakże Fiat nie wyrażał na to zgody. Po długich negocjacjach zarysował się inny układ: wartość Telitu stanowiłaby sumę wartości Italtelu i Telettry, czyli 1230 miliardów lirów. 48 proc. akcji Telitu powinno więc kosztować 590 miliardów lirów. Fiat dopłaciłby zatem różnicę między wartością Telettry (420 miliardów lirów) a wartością 48 proc. udziału w Telicie, czyli 170 miliardów lirów. Jak to sformułował jeden z komentatorów: "Socjaliści traktowali to rozwiązanie z takim samym entuzjazmem, z jakim się pije tran. Protestowali, że jest to prezent dla Fiata".

W 1987 r. , gdy wybuchnął trzeci i ostateczny konflikt, "sprawa Telitu" stała się jedną z kilku kwestii w tak zwanej wojnie między Fiatem a socjalistami. Ten ostateczny konflikt dotyczył tego, kto będzie kierować nową firmą.

Po rozwiązaniu sprawy podziału...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 168

Spis treści
Zamów abonament