Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wiele łączy, choć dzieli ocean

27 kwietnia 1998 | Gazeta | KF

EKOLOGIA

Polskie i amerykańskie parki narodowe będą współpracować

Wiele łączy, choć dzieli ocean

KRYSTYNA FOROWICZ

Po raz pierwszy w historii polskich i amerykańskich parków narodowych nawiązano "współpracę siostrzaną". Choć parki dzieli ogromna przestrzeń, łączy je wiele cech, które stały się podstawą podpisanej umowy o współpracy między Krajowym Zarządem Parków Narodowych w Polsce i Zarządem Parków Narodowych przy Departamencie Spraw Wewnętrznych Stanów Zjednoczonych.

Układ o współpracy, ustanawiający związek "parków siostrzanych", zawarły także Kampinoski Park Narodowy i Indiana Dunes National Lakeshore USA.

-- Problemy zachowania przyrody z bogactwem jej bioróżnorodności, niezależnie od regionu świata i położenia parku narodowego, mają taki sam wymiar -- powiedział William Schenk z amerykańskiej służby Parków Narodowych.

Janusz Radziejowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Ochrony Środowiska, zaznaczył, że umowa jest szczególnie cenna, ponieważ zawarta została z najstarszą służbą ochrony przyrody na świecie. Dodał, że Amerykanie mają również największe doświadczenie w organizowaniu ruchu turystycznego w parkach narodowych.

Pierwszy na świecie park narodowy powstał przeszło 125 lat temu w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1371

Spis treści
Zamów abonament