Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pożegnanie Anity Dymszówny

16 lipca 1999 | Kultura | JB

Na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie

Pożegnanie Anity Dymszówny

Wczoraj na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie odbył się pogrzeb Anity Dymszówny. Była córką znakomitego aktora komediowego, Adolfa Dymszy.

W 1968 roku po ukończeniu warszawskiej PWST zadebiutowała gościnnie na deskach Teatru Narodowego w Schillerowskim "Kramie z piosenkami" w reżyserii Barbary Fijewskiej. Także w Narodowym zagrała Ninę Zarieczną w "Czajce" Czechowa w reżyserii Tadeusza Minca. Na scenie Narodowego wystąpiła w kilku spektaklach Adama Hanuszkiewicza: "Beniowskim" Słowackiego, "Kochankach piekła" Rymkiewicza oraz "Weselu" Wyspiańskiego. Zagrała też w słynnej "Pluskwie" Majakowskiego reżyserowanej przez Konrada Swinarskiego.

Od 1979 r. cztery sezony spędziła na deskach warszawskiej Komedii kierowanej przez Olgę Lipińską. Grała wiele postaci epizodycznych w filmie i teatrach telewizji. Swemu ojcu Adolfowi Dymszy partnerowała w filmie "Pan Dodek". Sporo występowała na estradzie. Współpracowała ze słynnym kabaretem "Dudek" Edwarda Dziewońskiego. Zmarła po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 55 lat.

J.

B. -

S.

Brak okładki

Wydanie: 1750

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament