Zaspokoić dumę

28 stycznia 2000 | Sport | MŻ

AUSTRALIAN OPEN

André Agassi wygrał z Pete'em Samprasem - Finał Martina Hingis - Lindsay Davenport

To miał być wielki mecz i był - w półfinale André Agassi pokonał Pete'a Samprasa 6:4, 3:6, 6:7 (0-7), 7:6 (7-5), 6:1. W kobiecych półfinałach Martina Hingis wygrała z Conchitą Martinez 6:3, 6:2, a Lindsay Davenport z Jennifer Capriati 6:2, 7:6 (7-4).

W tie-breaku czwartego seta było 5:5. Serwował Sampras i jego pierwsze podanie to był minimalny aut. Gdyby to był as - jeden z 37, które zaserwował w tym meczu Sampras - spotkanie mogłoby zakończyć się zupełnie inaczej. Przy drugim serwisie punkt zdobył jednak Agassi i w tym momencie pojedynek dwóch tenisowych wojowników skończył się, gdyż jeden skapitulował. Sampras przegrał tie-break i w piątym secie już nie odżył. Gdyby szukać przyczyn jego porażki w błędach, to bez wątpienia na pierwszym miejscu należy wymienić wyjątkowo słaby tego dnia bekhend.

Agassi zwyciężył jednak przede wszystkim dzięki sile woli, gdyż ani przez chwilę, nawet wtedy, gdy rywal serwował asa za asem, nie zaakceptował możliwości porażki. A ciężkie chwile przeżywał od początku. Już w trzecim...