Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bezpieczniejsze miasto

24 lutego 2000 | Publicystyka, Opinie | EP

GRAJEWO

Ludzie przestali się bać wychodzenia wieczorem z domu

Bezpieczniejsze miasto

ELŻBIETA POŁUDNIK

W dwudziestopięciotysięcznym Grajewie bezrobocie sięga 20 procent i jest najwyższe w Podlaskiem. Powiat jako jedyny w województwie uznany został za zagrożony strukturalnym bezrobociem. Wraz ze wzrostem biedy rosła przestępczość. Największe zagrożenie sprawiali nieletni i młodzież, uznający, że w Grajewie nie ma dla nich żadnych perspektyw.

Grajewianie uznali, że działania różnych komisji do spraw bezpieczeństwa nie przynoszą efektów. - Była to w dużym stopniu papierkowa robota. Na spotkaniach uprawiano bezprzedmiotowe krytykanctwo. Na siłę szukano winnych - a to policja, a to straż miejska. Tymczasem trzeba było wziąć się do roboty - mówi sekretarz Stowarzyszenia "Bezpieczne Grajewo" Wojciech Trocki.

Stowarzyszenie "Bezpieczne Grajewo" zostało zarejestrowane w październiku ubiegłego roku. Jeszcze przed oficjalną rejestracją burmistrz Grajewa ufundował, trzeci wówczas w Polsce, policyjny telefon zaufania. W Grajewie mówią o nim z dumą "crime stopers".

Już po trzech dniach ktoś zadzwonił z informacją o włamywaczach do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1944

Spis treści
Zamów abonament