Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szybka reakcja

18 października 2000 | Sport | WM

DOPING

Szybka reakcja

Niemiecki Związek Zapaśniczy (DRB) zawiesił we wtorek w prawach zawodnika mistrza olimpijskiego w zapasach w stylu wolnym w wadze 76 kg Alexandra Leipolda. Jest to reakcja na wykrycie u niego środka dopingującego.

W poniedziałek Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował, że w próbkach A i B pobranych u tego zawodnika po starcie w Sydney wykryto nadmierne ilości niedozwolonego środka dopingującego - nandrolonu. Zobowiązano go do oddania złotego medalu. Leipold zaprzecza, jakoby kiedykolwiek zażywał środki dopingujące i zapowiada, że zrobi wszystko, by oczyścić się z zarzutu - z badaniami włosów i krwi włącznie.

Czeski kolarz Jan Hruska, sensacyjny zwycięzca prologu i górskiej czasówki w tegorocznym Giro d'Italia, został zdyskwalifikowany przez rodzimą federację na pół roku za stosowanie środków dopingujących. Ponadto zapłaci on grzywnę w wysokości 3 tys. franków szwajcarskich. Hruska, zawodnik hiszpańskiej grupy Vitalicio Seguros, został przyłapany na dopingu (nandrolon) we wrześniu, podczas wyścigu Vuelta a Espana. Nie pojechał z tego powodu na igrzyska olimpijskie do Sydney, ani nie startował w zeszłym tygodniu w mistrzostwach świata w Plouay. W.M.

Brak okładki

Wydanie: 2142

Spis treści

Wyślij SMS o treści

RP.ARCHIWUM na 7936

i wykup dostęp do pełnego Archiwum
na 120 minut (koszt: 9zł + VAT)

lub

Zamów abonament