Polpharma z planem

23 kwietnia 2001 | Sport | MC

MP koszykarek

Koszykarki Polpharmy VBW Clima wygrały w Gdyni pierwszy mecz finałowy o mistrzostwo Polski z Polfą Pabianice 90:84 i do zdobycia kolejnego tytułu potrzeba im jeszcze trzech zwycięstw.

"Farmaceutyczne derby" o złoty medal rozpoczęły się pomyślnie dla drużyny z Pabianic, która nieoczekiwanie wygrała pierwszą kwartę. Jeszcze po 20 minutach gry był remis 48:48. Drużyna Adama Ziemińskiego dopiero po przerwie uzyskała przewagę i zwyciężyła zgodnie z planem.

Finał (do 4 zwycięstw): - Polpharma VBW Clima Gdynia - Polfa Pabianice 90:84 (25:29, 23:19, 25:18, 17:18). Polpharma - M. Dydek 32, J. Cupryś 20, T. Penicheiro 10, V. Grgin i E. Campbell po 8, B. Predel i D. Bukowska po 6, O. Pantelejewa; Polfa - E. Koryzna 27, S. Wlaźlak 26, M. Veselovsky 9, A. Jaroszewicz 8, K. Szołtysek i G. Toma po 6, A. Pałka 2. Stan rywalizacji 1-0. Kolejne spotkania w środę w Pabianicach oraz w sobotę i niedzielę w Gdyni. M.C.