Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jakie umowy dla szefów

17 marca 2004 | Moja Kariera | GR DC
źródło: Nieznane

Kontrakt menedżerski nie jest zwykłą umową o pracę, podlega przepisom kodeksu cywilnego

Nie tylko pieniądze

Jakie umowy dla szefów

W czołowych firmach zagranicznych standardem jest oddanie do dyspozycji menedżerów najwyższego szczebla samochodów służbowych, z których mogą korzystać także prywatnie

(C) EAST NEWS

Nazwa "kontrakt menedżerski" nie jest jednoznaczna i odnosi się do wielu rodzajów umów. W firmie podpisują je przedstawiciele najwyższej kadry zarządzającej: prezesi i członkowie zarządu.

Niektóre umowy nazywane kontraktami menedżerskimi zawierane są też ze średnią kadrą menedżerską. Są to jednak prawie zawsze tylko nieco rozbudowane umowy o pracę. Podlegają one przepisom kodeksu pracy. Kontrakt menedżerski, który nie jest zwykłą umową o pracę, nie podlega przepisom prawa pracy, lecz kodeksu cywilnego.

Kodeks cywilny wyróżnia dwie kategorie umów: nazwane (np. umowa zlecenia, o dzieło, umowa agencyjna) i nienazwane, do których można zaliczyć kontrakt menedżerski. Umowa taka może też nosić nazwę umowy o zarządzanie lub umowy o świadczenie usług menedżerskich.

Zgodnie z art. 750 k.c. wobec wszystkich umów zawieranych na świadczenie usług, które nie są uregulowane odrębnymi przepisami, stosuje się przepisy jak do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3179

Spis treści

Polska-Unia Europejska

Zamów abonament