Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tradycja zamiast przyszłości

06 kwietnia 1995 | Kultura | MJ

Kontrowersji wokół Teatru Narodowego ciąg dalszy

Tradycja zamiast przyszłości

W dyskusji nad przyszłością dwóch scen, Teatru Narodowego i Teatru Wielkiego-Opery Narodowej, wypowiadali się już w "Rzeczpospolitej": Andrzej Łapicki, Sławomir Pietras, Erwin Axer, Tadeusz Bradecki, Izabella Cywińska, Jan Englert, Maciej Englert, Maria Fołtyn, Adam Hanuszkiewicz, Gustaw Holoubek, Robert Satanowski, Krzysztof Zaleski. Dziś publikujemy kolejny głos w tej bulwersującej środowisko teatralne i operowe sprawie.

Ogłoszenie przez Ministra Kultury i Sztuki konkursu na stanowisko Dyrektora Generalnego połączonych instytucji: Teatru Wielkiego-Opery Narodowej, Teatru Narodowego "w odbudowie" oraz Muzeum Teatralnego może budzić wątpliwości co do miejsca, jakie przyznaje się w Polsce teatrom operowym. Dodajmy: teatrom znajdującym się w głębokiej zapaści strukturalnej i najboleśniej przeżywającym kryzys finansowania instytucji kultury.

Trzy wątpliwości

Problem jest jednak w gruncie rzeczy bardziej skomplikowany. Chodzi przecież o Teatr Wielki-Operę Narodową i uzasadnienie jego roli w kulturze polskiej w końcu XX wieku. Wydawałoby się, że pozycja tej sceny jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 448

Spis treści
Zamów abonament