Bramkarz strzelił Polakom gola

31 maja 2006 | Sport | WM
źródło: Nieznane

PIŁKA NOŻNA Dziesięć dni przed mundialem nasza drużyna po bardzo słabym meczu przegrała z Kolumbią 1:2 Bramkarz strzelił Polakom gola Fatalnie wypadło pożegnanie reprezentacji na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zamiast goli Polaków kibice obejrzeli dwie bramki piłkarzy Kolumbii i tylko jedną swoich. Przy piłce Kamil Kosowski, za nim Kolumbijczyk Elkin Murillo i Marcin Baszczyński (c) GRZEGORZ HAWAŁEJ

Przy obu straconych zawinili bramkarze: grający przed przerwą Artur Boruc i zastępujący go później Tomasz Kuszczak. Większy błąd popełnił ten drugi. Boruc poślizgnął się i nie sięgnął piłki po strzale z rzutu wolnego Jamiego Castrillona, natomiast źle ustawiony Kuszczak nie złapał piłki, którą spod własnej bramki wykopnął jego kolega po fachu Luis Martinez. Pozostali reprezentanci Polski, obrońcy, pomocnicy i napastnicy, też zawiedli. Zdobyty w 90 minucie przez Ireneusza Jelenia gol niewiele w tej ocenie zmienia.