Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Cenzury dla ministrów

28 sierpnia 1995 | Publicystyka, Opinie | RW

Pracownia Badań Społecznych dla "Rzeczpospolitej"

Cenzury dla ministrów

Kierujący dyplomacją Władysław Bartoszewski jest najwyżej ocenianym przez społeczeństwo ministrem. Grzegorz Kołodko, szef resortu finansów, ma najliczniejszą grupę przeciwników. Niektóre nazwiska pojawiają się i na liście "dobrych", i na liście "złych" ministrów. Sierpniowy sondaż przeprowadzony dla "Rzeczpospolitej" przez Pracownię Badań Społecznych wykazał też, że nie wystarczy być członkiem rządu, nawet wicepremierem, aby stać się osobistością powszechnie znaną w kraju. Najmniej osób słyszało o szefie CUP, Mirosławie Pietrewiczu.

Dobrzy, źli i kontrowersyjni

"Prymusem" wśród ministrów okazuje się Władysław Bartoszewski, kierujący resortem spraw zagranicznych, postać barwna, wyrazista i ciesząca się dużym szacunkiem, dyplomata, historyk, pisarz, odznaczony medalem "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata", więzień polityczny czasów stalinowskich, internowany w stanie wojennym. Minister Bartoszewski wyraźnie wyprzedza Andrzeja Milczanowskiego, szefa resortu spraw wewnętrznych, pełniącego tę funkcję od 1992 roku (powołany jeszcze przez Hannę Suchocką, przedtem kierował Urzędem Ochrony Państwa) . Jak widać, dwaj najlepiej oceniani...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 566

Spis treści
Zamów abonament