Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gdy masz wątpliwości, protestuj

09 września 2009 | Gazeta prawa i podatków | Grzegorz Banasiuk

Wniesienie protestu jest dopuszczalne tylko przed zawarciem umowy. Niedochowanie terminów skutkuje jego odrzuceniem

Protest stanowi podstawowe narzędzie oddziaływania przez wykonawcę na tok postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Jest formą inicjacji sporu pomiędzy wykonawcą a zamawiającym, mającym na celu rozstrzygnięcie powstałej wątpliwości na etapie poprzedzającym jego rozpoznanie przez Krajową Izbę Odwoławczą. W przypadku niektórych uchybień protest jest jedynym środkiem ochrony prawnej przyznanym wykonawcom.Protest może być wniesiony przez każdego wykonawcę wobec wszelkich czynności podjętych przez zamawiającego w postępowaniu lub konkursie oraz w przypadku zaniechania przez zamawiającego czynności, do której jest obowiązany na podstawie ustawy.

We właściwym terminie

Protest wnosi się do zamawiającego w terminie siedmiu dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia. W przypadku postępowań o wartości przekraczającej progi unijne określone w rozporządzeniu prezesa...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8417

Spis treści
Zamów abonament