Warszawska Wall Street na Marcina Kasprzaka
Banki budują centrale
Warszawska Wall Street na Marcina Kasprzaka
Po kilku latach rozbudowywania sieci placówek polskie banki zaczęły odczuwać potrzebę posiadania nowoczesnej siedziby dla centrali. Zwiększająca się liczba klientów i zasięg działania sprawiają, że obecne centrale -- zlokalizowane zwykle w kilku budynkach, rozrzuconych po różnych częściach miasta -- stały się dla banków zbyt ciasne. Dlatego też coraz więcej z nich decyduje się przeznaczyć dużą część zysków na inwestycję związaną z budową nowej, reprezentacyjnej siedziby.
W ciągu kilku lat okolice warszawskiej ulicy Marcina Kasprzaka -- położonej kilka minut jazdy samochodem od centrum stolicy -- przekształcą się w dzielnicę bankowo-finansową. W tym rejonie miasta kilka dużych banków usytuuje swoje centrale.
BSK: z dziewięciu budynków
Pod względem terytorialnej rozpiętości centrali rekordzistą jest Bank Śląski, którego centrala mieści się w dziewięciu budynkach, rozrzuconych po całym mieście. Jak podkreśla rzecznik prasowy BSK, Henryk Nykiel -- absolutnie nie zadowala to banku także pod względem innych parametrów -- m. in. powierzchni (łącznie 13, 3 tys. mkw. ) i lokalizacji. Od trzeciego kwartału br. Bank Śląski rozpocznie jednak budowę nowej centrali w śródmieściu Katowic. Decyzja w tej sprawie zapadła już w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta