Agnelli i sieć władzy we Włoszech
Agnelli i sieć władzy we Włoszech
Z drugiej strony, Gianni i pozostałe dzieci Agnellich wychowywali się w towarzystwie arystokracji w sposób, który byłby stosowny dla progenitury praktycznie każdej rodziny królewskiej w Europie. Każde z dzieci Edoarda i Virginii miało poślubić syna lub córkę arystokratycznej rodziny; jedynym wyjątkiem był młodszy brat Gianniego, Giorgio, który cierpiał na straszliwą chorobę i zmarł w wieku 35 lat. Siedmioro dzieci Agnellich to: Clara (urodzona w 1920 r. ), Gianni (1921 r. ), Susanna, czyli Suni (1922 r. ), Maria Sole (1925 r. ), Cristiana (1925 r. ), nieszczęsny Giorgio (1929 r. ) i najmłodszy Umberto, który urodził się w 1934 r.
Starsza siostra Gianniego, Clara, wyszła za mąż za Tassila von Fuerstenberga, syna niemieckiego arystokraty, którego genealogia sięga 1070 r. Mimo tego dziedzictwa Tassilo nie miał wielkiego majątku, gdyż seniorem rodziny został jego stryj, który przejął majątek wraz z tą pozycją. Związek rodów Agnellich i Fuerstenbergów nie wpłynął na pomnożenie majątku, lecz urodziły się z niego dwie najbardziej skandalizujące postacie europejskiego towarzystwa, projektant mody Egon von Fuerstenberg i jego starsza siostra Ira.
Jeśli zaś idzie o Gianniego, miał zawrzeć najlepsze małżeństwo z całej rodziny, jedyne porównywalne z wielkim skokiem towarzyskim, jaki był...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta