Sekrety podziemi
Sekrety podziemi
Rzeka Selenga w Mongolii, teren planowanej ekspedycji MAP i toruńskich naukowców.
Poszukiwacz skarbów musi być cierpliwy, bo szukanie trwa nieraz latami. Musi też pamiętać, że największe niebezpieczeństwo czeka na niego wtedy, gdy już skarb odnajdzie. A euforia często nie pozwala być ostrożnym.
Nie szuka błyskotek i rupieci militarnych. Lubi duże akcje. Najpierw buduje hipotezę, odnajduje świadków, penetruje archiwa i czyta pamiętniki, potem wyrusza w teren. Z różnym skutkiem. Twierdzi, że mógłby organizować wyprawy w tajemnicy, ale nie chce zostać przestępcą. Z poszukiwań chce czerpać radość. Mimo iż wszyscy uważają go za poszukiwacza skarbów, nadal czuje się literatem.
Zaczęło się od złota
Włodzimierz Antkowiak urodził się w Grudziądzu, od lat mieszka w Toruniu. Opublikował kilka zbiorów wierszy i opowiadań. Swoją przygodę ze skarbami rozpoczął w 1990 roku na Dolnym Śląsku od "wrocławskiego złota". Wyprawę opisał w książce "Nie odkryte skarby. Przewodnik dla poszukiwaczy". W 1994 roku zarejestrował stowarzyszenie pod nazwą Międzynarodowa Agencja Poszukiwawcza (MAP), jest jej przewodniczącym. Należą do niej przede wszystkim Polacy i Niemcy, Amerykanie, Anglik, Francuz, Japonka i Ukrainka; przedstawiciele firm i przedsiębiorstw, między innymi Polskiej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta