Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Po nich najtrudniej znaleźć pracę

08 października 2003 | Moja Kariera | kR
źródło: Nieznane

Uważnie wybieraj kierunek studiów - to będzie miało znaczenie w CV Warto zastanowić się, jakie będziemy mieli szanse na pracę po skończeniu studiów - Najwięcej jest bezrobotnych absolwentów ekonomii, pedagogiki, administracji, marketingu i zarządzania - Wśród bezrobotnych są zarówno absolwenci uczelni publicznych, jak i prywatnych - Pracodawcy zazwyczaj wolą zatrudnić osobę po państwowej uczelni

Po nich najtrudniej znaleźć pracę

Barbara Wicińska, 30-latka, od roku poszukująca pracy, najlepiej w księgowości, w Powiatowym Urzędzie Pracy w Toruniu

FOT. (C) ANDRZEJ GOIŃSKI/FREE PRESS

W całym kraju wśród bezrobotnych rejestrujących się w urzędach pracy najwięcej jest absolwentów ekonomii, marketingu i zarządzania. O ile jednak mogą oni liczyć na znalezienie jakiejś pracy albo stażu, to takiego szczęścia nie mają absolwenci pedagogiki czy też kierunków nauczycielskich. Nie tylko bardzo wielu z nich rejestruje się w pośredniakach, ale też bardzo trudno im znaleźć oferty pracy.

Zadzwoniliśmy do urzędów pracy w całej Polsce, żeby sprawdzić, po jakich kierunkach studiów najtrudniej jest znaleźć zatrudnienie.

Niemal we wszystkich województwach najwięcej jest absolwentów ekonomii, pedagogiki (i kierunków nauczycielskich), administracji, marketingu i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3046

Spis treści
Zamów abonament