Cud w Jaworzynie Śląskiej
Prywatyzacja Karoliny
Cud w Jaworzynie Śląskiej
Dobrych przykładów prywatyzacji przedsiębiorstw przemysłu ceramiki szlachetnej jest tak niewiele, że powodzenie spółki pracowniczej w Fabryce Porcelany Karolina można śmiało nazwać zdarzeniem, w którym swój udział mają siły nadprzyrodzone.
W tej chwili jest to zdrowe rynkowe przedsiębiorstwo, w którym pełną parą idzie produkcja, rośnie porfel zamówień i są wypracowywane zyski. Nie ma wewnętrznych tarć między dyrekcją a załogą i związkami zawodowymi. Wszyscy pracują zgodnie. Udziałowcy spółki są również w miarę jednomyślni co do podejmowanych decyzji, co jest zadziwiające, gdyż spółka ma 701 właścicieli -- osób fizycznych, z których żadna nie ma większościowego pakietu udziałów. Jeżeli można mówić o jakiejkolwiek grupie udziałowców-liderów, to jest to może 30, może 40 pracowników. Posiadane przez nich wszystkich udziały...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta