Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Cud w Jaworzynie Śląskiej

31 sierpnia 1995 | Ekonomia | EB

Prywatyzacja Karoliny

Cud w Jaworzynie Śląskiej

Dobrych przykładów prywatyzacji przedsiębiorstw przemysłu ceramiki szlachetnej jest tak niewiele, że powodzenie spółki pracowniczej w Fabryce Porcelany Karolina można śmiało nazwać zdarzeniem, w którym swój udział mają siły nadprzyrodzone.

W tej chwili jest to zdrowe rynkowe przedsiębiorstwo, w którym pełną parą idzie produkcja, rośnie porfel zamówień i są wypracowywane zyski. Nie ma wewnętrznych tarć między dyrekcją a załogą i związkami zawodowymi. Wszyscy pracują zgodnie. Udziałowcy spółki są również w miarę jednomyślni co do podejmowanych decyzji, co jest zadziwiające, gdyż spółka ma 701 właścicieli -- osób fizycznych, z których żadna nie ma większościowego pakietu udziałów. Jeżeli można mówić o jakiejkolwiek grupie udziałowców-liderów, to jest to może 30, może 40 pracowników. Posiadane przez nich wszystkich udziały...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 569

Spis treści
Zamów abonament