Jak prawidłowo sporządzić umowę o odstąpieniu lub przekazaniu know-how
W aktualnym stanie prawnym już samo zdefiniowanie know-how nastręcza trudności. Podejmując próby wskazania najistotniejszych postanowień umowy mającej za przedmiot know-how, celowe jest sięgnięcie do najpełniejszej z punktu widzenia obrotu gospodarczego definicji know-how zawartej w rozporządzeniu Rady Ministrów z 30 lipca 2002 r. w sprawie wyłączenia niektórych kategorii porozumień dotyczących transferu technologii spod zakazu porozumień ograniczających konkurencję (DzU z 2007 r. nr 137, poz. 963 ze zm.), a także do zasad ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa, które zawiera ustawa z 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (DzU z 2003 r. nr 153, poz. 1503 ze zm.).
W świetle tych przepisów za know-how należy rozumieć nieopatentowane i nieujawnione do wiadomości publicznej informacje techniczne lub technologiczne albo zasady organizacji i zarządzania, co do których podjęto działania zmierzające do zapobieżenia ich ujawnieniu, jeżeli stanowią całość lub część określonych informacji praktycznych wynikających z doświadczeń, przeprowadzonych badań lub testów,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta