Kapitalizm do 18 lat
Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwa
Kapitalizm do 18 lat
-- W październiku moja pensja, jako dyrektora finansowego Prymusa wyniosła 3 złote 38 groszy -- mówi zupełnie poważnie Monika Trzcińska sprawdzając jeszcze rzetelność podanej mi kwoty w dokumentacji księgowej firmy. Monika ma 17 lat i jest uczennicą Liceum Ekonomicznego w Sochaczewie. Dyrektorem jest po lekcjach iwczasie wolnym od zajęć.
Młodzi przedsiębiorcy z Sochaczewa o możliwości prowadzenia własnego biznesu dowiedzieli się od przedstawicieli Fundacji Polskie Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwa, którzy odwiedzili szkołę na początku roku szkolnego. -- Zebraliśmy w sumie 13 osób zainteresowanych udziałem w programie -- mówi prezes zarządu Prymusa Olga Nawalaniec.
-- Przygotowaliśmy biznes plan, wyszukaliśmy inwestorów, którzy kupili akcje spółki Prymus. Mam nadzieję, że kiedy nasze miniprzedsiębiorstwo zakończy działalność wszyscy akcjonariusze otrzymają dywidendę.
Inicjatorem tworzenia miniprzedsiębiorstw w szkołach ponadpodstawowych w całej Polsce jest wspomniana fundacja. Jej prezes, Liliana Andrzejewska przystosowała do polskich warunków program nauki przedsiębiorczości w praktyce znany i z powodzeniem stosowany w wielu krajach europejskich. Np. w Wielkiej Brytanii miniprzedsiębiorstwa działają w co drugiej szkole. Zasady udziału w programie są z...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta