Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Uzależniony mózg

20 października 1993 | Nauka i Technika | ZW

Uzależniony mózg

Utarło się przekonanie, że nadmierny pociąg do alkoholu ma wyłącznie podłoże psychospołeczne. W ten sposób ludzie słabi radzą sobie z nadmiernymi stresami i niepowodzeniami. Tymczasem coraz więcej jest badań, które sugerują, że alkoholizm może mieć też podłoże fizjologiczne. W organizmie człowieka zachodzą zmiany, które niezależnie od jego woli zwiększają zainteresowanie różnymi trunkami. Sensacyjne wyniki eksperymentów w tym zakresie uzyskali specjaliści z Zakładu Amin Biogennych PAN w Łodzi.

Niektóre zaburzenia pracy organów mogą powodować daleko idące skutki. Tak jest też w przypadku wątroby. Znane są eksperymenty przeprowadzone przez specjalistów amerykańskich, szwedzkich i fińskich, które wskazują, że niektóre choroby tego organu wywołują też zaburzenia w mózgu. Powstają zarówno zakłócenia neurologiczne, jak i psychiczne.

-- Postanowiliśmy zatem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 93

Spis treści
Zamów abonament