Lesie nasz. ..
Więcej ekologii niż ekonomii
Lesie nasz. ..
Dziś w warszawskim Centrum Targowym na Mokotowie dobiegły końca III Międzynarodowe Targi Leśne. Ofertę swą przedstawiło przeszło 100 firm. Zagraniczni wystawcy to głównie firmy skandynawskie i czeskie. Prezentowały to wszystko, co niezbędne jest w hodowli lasu, szkółkarstwie, użytkowaniu jego zasobów i runa leśnego, nasiennictwie, ochronie drzew przed szkodnikami, łowiectwie, ochronie przeciwpożarowej. Demonstrowano także narzędzia, urządzenia do sortowania, obróbki i długotrwałego przechowywania drewna, a nawet oczyszczania ścieków. Janusz Dawidziuk, dyrektor generalny Lasów Państwowych stwierdził, że obecna edycja targów, podobnie jak dwie poprzednie, "udowodniła, iż w Polsce istnieje duże zapotrzebowanie na nowe technologie i rozwiązania służące leśnictwu oraz przemysłowi drzewnemu".
Podstawowe urządzenia do orek i siewu upraw, jak również do pielęgnacji gleby są produkowane w kraju. Natomiast znaczne ilości sprzętu specjalistycznego importujemy ze Szwecji, Danii, Holandii, Finlandii i Słowacji.
Przemysł drzewno-papierniczy ma 4-procentowy udział w produkcji przemysłu ogółem. Najwięcej drewna zużywa się do produkcji materiałów tartych, mas włóknistych oraz płyt drewnopochodnych. Podstawowym produktem przerobu drewna w Polsce jest tarcica....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta